Jakie buty ślubne wybrać?

Spread the love

Kiedy zdecydujesz się już na swoją idealną sukienkę ślubną stajesz przed problemem doboru odpowiednich butów. Jest to dość problematyczne zagadnienie i panny młode zwlekają do ostatniej chwili z zakupem. Jest to ogromnym błędem. Poniżej udzielimy ci paru wskazówek, aby wybór ślubnych butów był przyjemnością, a nie obowiązkiem. W ofercie sklepów mamy do wyboru szeroki zakres kształtów, rozmiarów, stylów i kolorów. Czasem ciężko zdecydować się, które wybrać, aby pasowały do naszej ślubnej stylizacji.

Poniższe wskazówki pomogą ci przemyśleć sprawę przed zakupem tak, abyś była pewna, że dokonałaś właściwego wyboru.

 1. Ślubne buty powinny być przede wszystkim wygodne. Pamiętaj, że będziesz w nie ubrana od około południa do ostatniego tańca (czyli prawdopodobnie do wczesnych godzin rannych kolejnego dnia). Upewnij się, że leżą idealnie i nie zakładaj, że „rozejdą się”.
 2. Nie żałuj pieniędzy na zakup. Buty ślubne są po sukience i obrączkach ślubnych najważniejszym elementem ślubnej stylizacji. Postaw na jakość – przełoży się to na estetykę i wygodę.
 3. Mądrze wybierz materiał, z jakiego buty są zrobione. Najczęstszym wyborem jest skóra i satyna. Ale rozważ też inne materiały, jeśli tylko będą pasować do sukienki.
 4. Dobierz buty do długości sukienki. W praktyce oznacza to zakup butów przed skracaniem sukienki. Jeżeli nie ma takiej możliwości, nie kupuj butów zbyt wysokich!
 5. Wybierz odpowiedni kolor. Ślubne buty niekoniecznie muszą być białe. W modzie są dość szalone kolory: złote, różowe czy miętowe. Ważne byś czuła się w nich komfortowo.
 6. Wysokie obcasy, bardzo wysokie obcasy czy może buty płaskie – zastanów się nad wysokością obcasa, tak, abyś dała radę wytrzymać w nich do rana
 7. Dobierz buty do pory roku. Latem możesz zdecydować się na sandałki, chłodniejszą porą powinnaś skłonić się raczej ku bardziej zabudowanym butom.
 8. Jeżeli zdecydowałaś się na buty białe – dobierz ich odcień do koloru sukienki.
 9. Rozważ zakup dodatkowej pary nieco niższych butów, które będziesz mogła zmienić do tańca.
 10. Jeżeli chcesz korzystać z butów po ślubie, zastanów się nad zakupem takich, które można przefarbować na dowolny kolor.

Pamiętaj, że odpowiednie buty warunkują twoje samopoczucie w trakcie uroczystości. Dlatego postaraj się, aby twój wybór był przemyślany.

2 Comments

 1. http://Guerreline 1 marca 2017 at 17:14

  I would like to purchase this wedding shoes. How can I?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *