Suknia ślubna – nowa czy z wypożyczalni?

Spread the love

Naturalną koleją rzeczy po przyjętym pierścionku zaręczynowym są poszukiwania sukni ślubnej. Ale nie jakiejś… ona przecież musi być idealna. I tu pojawia się dylemat – kupić nową czy znaleźć w wypożyczalni?
Niejednokrotnie koszty sukni ślubnych przerastają nasze możliwości. Z pewnością znajdziemy ładną suknię za dwa tysiące złotych ale są i droższe. Suknie z renomowanych salonów kosztują kilka a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Mówi się, że jest to jedyny, bezcenny dzień w życiu i wszystko musi być wtedy perfekcyjne, wliczając w to suknię. Na pewno jednak bijecie się z myślami, że warto wydać na jednorazową kreację takie pieniądze? Poniżej pokażemy za i przeciw jednego i drugiego rozwiązania.
Co najważniejsze, decydując się na nową suknię wybieramy taką, o jakiej zapewne marzyłyśmy. Nowa suknia to przede wszystkim komfort noszenia – nie musimy martwić się że ją pobrudzimy czy zniszczymy. Możemy ją przerobić w dowolny sposób, tak aby leżała na nas idealnie. Mamy ją do dyspozycji również po weselu, tak więc bez problemu możemy wystąpić w niej na sesji ślubnej, która coraz częściej jest parę dni po właściwej uroczystości. Potem zawsze możemy ją wyprać, dokonać drobnych napraw i spróbować sprzedać – uzyskamy w ten sposób chociaż w części zwrot wydanych pieniędzy.

Wypożyczenie sukni to rozwiązanie dla kobiet kierujących się względami ekonomicznymi i chcących w ten sposób zaoszczędzić na tym wydatku ślubnym. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że na taki krok decydują się panny młode, które nie dysponują większą ilością środków pieniężnych. Niejednokrotnie robią tak panny młode myślące bardzo racjonalnie, które nie chcą wydawać kilku tysięcy na kreację na jedną noc. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą wydać np. na wymarzoną podróż poślubną.
Suknie z wypożyczalni kosztują ok. 500-800 zł. Jest to mimo wszystko dość duży wydatek na coś, co musicie zwrócić po dwóch czy trzech dniach. W tej kwocie można kupić sukienkę używaną w dobrym stanie i nie zamartwiać się, że uszkodzimy ją czy pobrudzimy. Musimy pamiętać o terminie zwrotu – jego przekroczenie będzie skutkowało naliczeniem dodatkowej opłaty. Co więcej, na sukni z wypożyczalni poprawki są bardzo ograniczone. Ponadto musimy pamiętać o dokładnym wypraniu sukni przed oddaniem.
Bez względu na to na jaką suknię się zdecydujemy- nową czy wypożyczoną- musimy się w niej czuć komfortowo – tak aby wspominać dzień ślubu w samych superlatywach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *