Najlepsze złote obrączki ślubne na rok 2016

Spread the love

Obrączka tradycyjna, a może jednak coś oryginalnego, innego niż w większości przypadków? Wybór najlepszych obrączek ślubnych to wbrew pozorom skomplikowane zagadnienie. Z uwagi na licznego rodzaju zakłady jubilerskie, indywidualne lub sieciowe, z uwagi na multum różnego rodzaju wzorów, cenę, jakość, można mieć spore problemy z prawidłowym dopasowaniem na czas obrączki ślubnej. Jak znaleźć najlepsze obrączki ślubne, jak znaleźć doskonałe i tanie obrączki ślubne? Jest wiele wypadkowych które będą musiały być brane pod uwagę w procesie wyszukiwania najlepszych opcji.
Kliknij obrączki, żeby sprawdzić cenę.
Cena obrączek ślubnych

Sprawa najważniejsza, kwestia pozwalająca obracać się w określonych obrączkach ślubnych, pozwala wiedzieć na co sobie można pozwolić. Ile przeznaczyć na obrączki ślubne? Tak naprawdę można kilkaset złotych, można kilka tysięcy czy iść na całość i kupić obrączki za kilkadziesiąt tysięcy. Jednakże niska cena nie zawsze świadczy o kiepskiej jakości. Tanie obrączki ślubne mogą być naprawdę przepiękne, wykonane z odpowiednich materiałów i będą podobały się parze młodej. Warto wiedzieć, że ceny różnią się z uwagi choćby na to z jakiego materiału wykonane są obrączki, to czy będą posiadały kamienie szlachetne albo grawer (jeżeli para młoda sobie zażyczy). Staranne rozpoznanie rynku obrączek ślubnych to podstawa aby po prostu kupić coś w ramach posiadanego budżetu.

Czas ma znaczenie, czyli kiedy kupować obrączki?

Po pierwsze, nie ma znaczenia czy kupujemy obrączki z katalogów sieci jubilerskich czy też zamawiamy indywidualne projekty u jubilerów. Należy koniecznie rozpocząć działania kilka miesięcy przed ślubem. W salonach jubilerskich, mimo iż konkretne obrączki mogą się znajdować w ofercie to jednak ich rozmiar nie będzie odpowiedni, będzie istniała chęć wykonania grawera. Takie działania mogą powodować, że czas oczekiwania na idealnie pasujące obrączki ślubne może trwać nawet do 4 tygodni. Zamawiając obrączki u jubilera, na unikatowy, jedyny w swoim rodzaju projekt należy przygotować się nawet na dwa miesiące czekania. Dlatego dobrze jest mieć świadomość takich ram czasowych by nie trzeba było wybierać tylko z tego co dostępne.
Kliknij obrączki, żeby sprawdzić cenę.

Rozmiar obrączek ślubnych

Kwestia o której już wspomniano odnośnie okresu oczekiwania na obrączki. Ludzie mają różnej wielkości palce,a jubilerzy często nie mają całej „rozmiarówki” w ofercie, po prostu przygotowują najpopularniejsze rozmiary. Przy wyborze obrączek należy pozostawić sobie odrobinę luzu, nie dobierać idealnie dopasowanych do palca. Obrączka ślubna ma przechodzić gładko przez palec i nie powodować jakiegokolwiek dyskomfortu w trakcie noszenia. Trzeba brać pod uwagę tak liczne wytyczne jak możliwość opuchniętych palców czy to w wyniku różnych pór roku, temperatur, choroby lub ciąży w przypadku pań. W przypadku późniejszego odchudzania może się okazać, że obrączka będzie za duża. Bierze się również pod uwagę to że lata lecą i za jakiś czas przyjdzie dokonać odpowiednich zmian rozmiaru. Trzeba się jednak liczyć z kosztami w takim przypadku gdyż zmiany to naprawdę mozolna i dokładna praca.

Standardowe szerokości obrączek zaczynają się od 3 mm, a kończą na 10 mm. Naturalnie w przypadku męskich obrączek ślubnych szerokości są trochę inne, zdecydowanie większe. W trakcie wizyty w zakładzie, sklepie jubilerskim wszystko zostanie oczywiście zmierzone by uniknąć jakichkolwiek błędów.
Kliknij obrączki, żeby sprawdzić cenę.

Materiał na obrączki. Co wybrać, ile to może kosztować?

Standardowo do wyboru jest pięć rodzajów materiału z jakiego zostaną wykonane obrączki ślubne.

Mogą być złote, platynowe, tytanowe, srebrne. Mogą również być z kamieniami.

Złote obrączki królują jeżeli mowa o zamówieniach. To niejako wynika z tradycji, a spośród rodzajów wyodrębnić można obrączki z żółtego złota oraz białego złota. Białe złoto to tradycyjne złoto z różnego rodzaju domieszkami np. srebra co powoduje zmianę kolorystyki, a także wpływa na ich lepszą trwałość. Należy zatem dokładnie sprawdzić fakty związane z jakością obrączek z białego złota, bo to jak widać nie tylko elegancja, piękno ale również wysoka jakość. Wybierając obrączki ze złota, niezależnie od koloru, należy mieć na uwadze również jego próbę. Sprawa prosta, określa się poprzez to ile jest zawartości złota w 1000 gramach stopu. Jubilerzy podają dokładne liczby z tym związane jednak nie oznacza to, że im więcej zawartości złota tym lepiej gdyż nadmiar wpływa na jakość, wytrzymałość obrączki. Standardowo jednak większość zakładów jubilerskich, sklepów posiada obrączki mające próbę 585.

Obrączki tytanowe z kolei są dobrym wyborem dla osób które nie posiadają zbyt wielkiego budżetu. Nie oznacza to że ma się do czynienia z czymś kiepskim. Wręcz przeciwnie, takie obrączki są trwałe, a różnego rodzaju modele prezentują się naprawdę przepiękne.

Platynowe obrączki to z kolei zakup dla osób nie liczących się z kosztami. Kilka tysięcy to wyjściowa kwota na zakup właśnie takich ślubnych obrączek, równocześnie można mieć sto procent pewności, że będą one służyły latami bez jakichkolwiek zniszczeń, uszkodzeń.

Wybór diamentu do obrączki to zupełnie inny temat rozważań. Najważniejsza zasada odnosi się do tego, że diamentami ozdabiane są jedynie obrączki kobiece, panowie zatrzymują się na tradycyjnych modelach. Są to zazwyczaj drobne zdobienia z uwagi na to, iż diamenty są niezwykle drogie. Dodatkowo obrączka nie ma zbyt dużo miejsca aby umieszczać tam większe kamienie. Należy brać pod uwagę sytuację związaną z kosztami takich obrączek. Diament jest niezwykle drogi, im większy tym oczywiście trzeba więcej zapłacić. Wielkość określa karat. Jeden karat = 0,2g. Inne właściwości związane z określeniem jakości i wartości diamentu to między innymi jego kolor, odpowiedni szlif oraz czystość. Warto nadmienić, że obrączki z diamentami muszą być wykonane precyzyjnie gdyż jakiekolwiek późniejsze zmiany, przeróbki są niezwykle trudne do wykonania, nawet przez najlepszych jubilerów.
Kliknij obrączki, żeby sprawdzić cenę.

Gdzie kupować, kto gwarantuje najlepszą jakość?

Oczywiście jakość obrączek ślubnych ma wpływ na cenę. To wszystko o czym napisano powyżej związane jest z ostateczną wyceną danej obrączki. Trzeba na pewno dokładnie rozpoznać rynek, sprawdzić oferty przygotowane zarówno przez indywidualnych jubilerów, często przygotowujących na indywidualne zamówienie, począwszy od projektu, jak i oczywiście odwiedzać salony jubilerskie gdzie przygotowana jest bogata oferta katalogowa, są już gotowe wzory, projekty obrączek ślubnych. Jednego można być pewnym, mianowicie przygotowania obrączek ślubnych z odpowiedniego materiału, co powinno być za każdym razem zaświadczone odpowiednim certyfikatem.

Czym jest certyfikat?

Certyfikat to zaświadczenie odnośnie tego z czego wykonana została obrączka. Jaki kruszec został wykorzystany, jaka jest dokładna jego waga, zawartość w produkcie. Informacje w certyfikacie odnosić się mogą również do diamentu (jeżeli taka obrączka została zamówiona). Równocześnie jubilerzy oferują gwarancję wieczystą lub terminową na zamówione obrączki. Warto mieć na takie kwestie dokładne spojrzenie, wiedzieć czy w danym sklepie, salonie jubilerskim można uzyskać te wszystkie informacje, czy będzie wydany certyfikat w momencie zakupu.

1 Comment

  1. http://kupujemybizuterie 30 października 2017 at 19:41

    Wybór naprawdę nie jest prosty, ale w końcu każda para znajdzie coś dla siebie 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *