Pierścionki zaręczynowe – Trendy propozycje na rok 2017!

Spread the love

Dzika plaża, szum morza, w tle zachodzące słońce, on klęka, wyciąga pierścionek i patrząc jej w oczy z wielkim uczuciem pytając czy zostanie jego żoną. Ciekawa sceneria, coś w klimacie najlepszych filmów o miłości. Wszystko było by cudownie gdyby nie odwieczny problem mężczyzn związany z wyborem odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Panowie mają ogromny kłopot z tym aby dokonać właściwego wyboru, co w praktyce należy przetłumaczyć – kompletnie nie znają się na biżuterii. Nie pozostaje zatem nic innego jak nieść pomoc i dowiedzieć się jak wybrać właściwie taki pierścionek, który będzie głównym bohaterem wszystkich zaręczyn.
Kliknij pierścionek, aby sprawdzić jego cenę.
Na początek rozmiar!

Decydując się na poszukiwania pierścionków zaręczynowych należy wiedzieć jaki rozmiar będzie idealny. Najłatwiej dokonać tego za pomocą „kradzieży” biżuterii z kolekcji naszych pań. Jeżeli posiada ona dostatecznie dużo pierścionków to wystarczy jakiś podebrać i udać się z nim do jubilera. Oczywiście żeby nie było za łatwo, należy pamiętać, że zaręczynowe pierścionki noszone są na prawej ręce, na czwartym palcu od kciuka, inaczej mówiąc mowa o palcu serdecznym. Dlatego należy wiedzieć czy podbieramy właściwy pierścionek. Ale nie każdy ma takie możliwości bo przykładowo jego wybranka nie przepada za biżuterią lub nosi jeden pierścionek z którym raczej się nie rozstaje. Co więc zrobić w takich sytuacjach? Drodzy panowie, może idealnie nie zostanie dopasowany pierścionek, jednak powinniście wiedzieć, że większość kobiet pasować będzie rozmiar 11 lub 12. To specjalna, fachowa jubilerska „rozmiarówka” i jeżeli czujemy że dochodzimy do ściany, nie zdobędziemy jakże ważnej informacji, to cóż, trzeba iść na żywioł i zaryzykować.
Kliknij pierścionek, aby sprawdzić jego cenę.

Oświadczamy się tylko z pierścionkiem z diamentem

Naturalnie to swego rodzaju żart. Panowie mający nieograniczone zasoby finansowe mogą pomyśleć o pierścionkach z diamentem, jednak jest ich niewielu. Diament oczywiście to najbardziej trwały kamień szlachetny ale równocześnie trzeba słono za niego płacić. Oczywiście można zażądać brylantu w ramach pierścionka zaręczynowego. Na pewno taki pierścionek zaręczynowy będzie tani, to znaczy mniejsza opłata niż z brylantem. Ale oczywiście pojawia się pytanie jaka jest właściwie różnica pomiędzy brylantami, a diamentami? Zatem moi drodzy, brylant to nic innego jak diament. Po prostu odpowiednia obróbka diamentów, nadawanie im regularnych kształtów prowadzi do uzyskania czegoś co nazywamy brylantem. I dlatego mamy tę różnicę w cenie. Podsumowując, diament to kamień szlachetny, wydobywany, natomiast kiedy przyjdzie nam mówić o brylancie to mamy do czynienia z produktem, nie jest to nic naturalnego.

Zatem jakie istnieją alternatywy, jakiego rodzaju kamienie szlachetne mogą być odpowiednim wyborem do tego by zdobiły pierścionek?

Pierścionki z szafirem, ametystem, szmaragdem lub rubinem. To odpowiedź na zapotrzebowanie mężczyzn nie mogących sobie raczej pozwolić na szaleństwa związane z diamentem. Czym się różnią wyżej wymienione kamienie szlachetne? Zasadniczo to każdy z nich przepięknie prezentuje się jako element zaręczynowych pierścionków ale…mowa tutaj o różnicy w kolorach i to co przez to później będzie się prezentowało na pierścionku.

Ametyst czyli fiolet. Pierścionek z tym kamieniem szlachetnym oznacza wierność i trwałość.

Rubin równa się czerwień czyli idealnie dopasowany do pań w których krew wrze, które często używają nie tylko biżuterii z czerwonymi elementami ale przede wszystkim w ich garderobie przeważa taka kolorystyka.

Szafir to niebieski (istnieją inne odmiany) zatem kolorystyka zimna. Co nie oznacza, że kobieta obdarowana pierścionkiem z szafirem cechuje się zimnym podejściem do życia i miłości. Nic z tych rzeczy, wręcz przeciwnie. Zaręczynowe pierścionki z szafirem są naprawdę przepiękne.

Szmaragd to naturalnie zieleń. Użycie tego kamienia w pierścionkach zaręczynowych dodaje im „mocy” gdyż jest to bardzo intensywna kolorystyka.

Znamy nasze kobiety, wiemy co uwielbiają, w jakiej kolorystyce czują się najlepiej. Jubilerzy niezależnie od wielkości oferty posiadają u siebie najróżniejsze pierścionki zaręczynowe z najróżniejszymi kamieniami szlachetnymi i warto dokładnie prześledzić jak najwięcej propozycji, dokładnie oglądać zdjęcia tak by nie powstały jakiekolwiek wątpliwości co i jak się prezentuje.
Kliknij pierścionek, aby sprawdzić jego cenę.

Złoty pierścionek, złoty pierścionek na szczęście…

Z jakiego materiału wykonany powinien być pierścionek zaręczynowy? Jest kilka możliwości, opcji i podobnie jak w przypadku kamienia szlachetnego, o wszystkim decyduje cena, to jaki budżet się posiada.

Złoto czyli najpopularniejszy obecnie metal, najwięcej pierścionków sprzedawanych jest właśnie w oparciu o nie. Wybierając ten metal można „bawić” się w wiele kombinacji związanych z kolorystyką gdyż złoto obecne jest w kilku odcieniach czyli mieszkanka tradycyjnego złota i białego złota. Białe złoto to właściwie bardzo ciekawy przypadek metalu, coraz częściej wybierany, szczególnie kiedy mowa o kolejnym etapie czyli obrączkach zaręczynowych ale zasługuje na osobnych kilka słów

Białe złoto – srebro ale nie srebro. Konstrukcja taka jest kompletnym zaprzeczeniem, paradoks słowny. Jednak większość osób często myli srebro z białym złotem. Nie jest to jednak powód do wstydu, bo wygląd biżuterii, pierścionków i obrączek z tych dwóch różnych materiałów jest identyczny. Pamiętajmy, że białe złoto to odejście od pełnego złota, to równocześnie opcja na estetyczny, ładny, ekskluzywny ale i tani pierścionek zaręczynowy. Oczywiście białe złoto powstaje w oparciu o złoto i proces rodowania. Nie mamy zatem tutaj pełnego złota, bo zawiera one inne domieszki. To jednak w żaden sposób nie wpływa na jakość takiej obrączki, takiego pierścionka.

Srebro czyli materiał najtańszy co nie oznacza, że nic ciekawego z niego nie może powstać. Nie wszyscy panowie mają możliwości finansowe by kupować pierścionki za kilkadziesiąt tysięcy. Mimo iż srebro nie należy do drogich materiałów do wykonywania pierścionków to jednak warto wiedzieć, że kreatywni jubilerzy potrafią zdziałać prawdziwe cuda i stworzyć przepiękną biżuterię.

Platyna zatem coś dla osób majętnych. Droższa od złota ale oprócz wartości jest również antyalergiczna. Na pewno panowie którzy poszukują pierścionków dla pań mających alergię na metale szlachetne to znakomite rozwiązanie.

Tytan to metal z którego powstaną pierścionki przeznaczone dla kobiet nerwowych, które niszczą wiele rzeczy dookoła. Najbardziej twardy materiał z wszystkich tutaj wymienionych.
Kliknij pierścionek, aby sprawdzić jego cenę.

Jaki wzór, skąd pierścionek zaręczynowy?

Panowie mają do wyboru dwie opcje. Jedna z nich to zakup gotowych pierścionków, znajdujących się w katalogach zakładów jubilerskich. Druga opcja to złożenie zamówienia, zlecenie przygotowania czegoś oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju. Kwestia wyboru jest oczywiście otwarta, każdy ma swoje spojrzenie na tę sprawę. Zasadniczo niezależnie od tego z czego się skorzysta, zawsze będzie pewność, że pierścionek zaręczynowy będzie przepiękny.

 

Czas to pieniądz

Zatem dochodzimy do kwestii ostatniej, mianowicie czasu w jakim należy zamówić pierścionek zaręczynowy i pieniędzy jakie zostaną na niego przeznaczone. Planując zaręczyny trzeba sobie przygotować rezerwę czasową na zdobycie pierścionka. Dobra rada – wybierać najpóźniej około 4-5 tygodni przed godziną zero. Po co wprowadzać nerwowość, lepiej mieć wszystko od początku pod kontrolą.

Kwestia finansów to oczywiście indywidualna sprawa i każdy doskonale zdaje sobie sprawę ile może wydać na taki zakup. Pamiętajmy aby nie popadać w skrajność i działać na zasadzie „zastaw się a postaw”. Prawdziwa kobieta będzie zachwycona i wzruszona z każdego pierścionka, niezależnie od tego jaką ma wartość. A musimy wiedzieć, że tani pierścionek zaręczynowy nigdy nie musi oznaczać czegoś kiepskiego. Wręcz przeciwnie, przecież wystarczy bliżej przyjrzeć się katalogom wyspecjalizowanych firm jubilerskich by mieć pewność, że małe dzieła sztuki nie muszą być wydatkiem spłacanym przez wiele miesięcy.

 

Drodzy Panowie widzicie zatem że czeka was trochę pracy w celu odpowiedniego wyboru pierścionka zaręczynowego. Naprawdę warto się postarać w tej kwestii i wszystko przygotować profesjonalnie, a nie pozostanie już później nic innego jak przygotować oryginalne oświadczyny

 

1 Comment

  1. 23 marca 2017 at 20:11

    Bardzo ciekawa kolekcja na ten rok, ja popieram złoto. Trafna wzmianka na temat rozmiaru pierścionka 😉


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *