Jak poradzić sobie z mamą/teściową?

Spread the love

Po wstępnej ekscytacji będącej następstwem zaręczyn, zachwytem nad pierścionkiem zaręczynowym, para młoda staje przed nie lada wyzwaniem zorganizowania ślubu. Często muszą oni zmierzyć się z „dobrymi intencjami” członków rodziny, którzy czasem zbyt intensywnie chcą włączyć się w ten proces, narzucając nierzadko młodym swoją wolę. Sprostanie takim sytuacjom i „dobrym intencjom” członków rodziny może okazać się dość przytłaczające. Największe zgrzyty pojawiają się na linii panna młoda a jej matka (lub przyszła teściowa). Poniżej prezentujemy sześć najważniejszych wskazówek dla przyszłych panien młodych w kwestii obchodzenia się ze swoimi mamami i teściowym.

  1. Przydziel każdej z nich pracę związaną z organizacją ślubu, w której może się zrealizować. Z pewnością poczują się ważne i docenione, co poprawi wasze relacje.
  2. Twoja mama może czuć się nieswojo w sytuacji, gdy stajesz się całkowicie niezależna i nie potrzebujesz już jej pomocy. Postaw się w jej sytuacji. Warto pokazać mamie, że jej zdanie, jak i pomoc jest ci w dalszym ciągu potrzebna.
  3. Podobnie może czuć się twoja teściowa wobec swojego syna. Jeżeli twój partner nie reaguje, to ty powinnaś zadbać o to, by poczuła się ważna i doceniana. Z pewnością zaprocentujesz tym u teściowej.
  4. Pamiętaj, że nie zadowolisz wszystkich pod każdym względem. Obstawaj przy swoim, gdy sprawa jest naprawdę ważna. Jednak jeżeli mamie/teściowej zależy nad czymś, pomyśl czy jest to tak istotne dla Ciebie, czy też możesz pójść na kompromis.
  5. Pamiętaj, że ślub to nie żadne zawody, w których musisz wypaść jak najlepiej. Traktuj to święto jako okazję do wzmocnienia rodzinnych więzi.
  6. Po ślubie (lub w trakcie wesela) podziękuj mamie i teściowej za ich miłość, obecność i pomoc. Drobny upominek z pewnością pozytywnie ich zaskoczy, tak że poczują się kochane i docenione.

Kierując się powyższymi radami, twoje relacje z bliskimi nie powinny zostać nadszarpnięte w szale weselnej organizacji. Może nawet stanie się tak, że przygotowanie twojego wielkiego dnia sprawi, że staniecie się sobie jeszcze bliższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *