Jak poradzić sobie z mamą/teściową?

Spread the love

Po wstępnej ekscytacji będącej następstwem zaręczyn, zachwytem nad pierścionkiem zaręczynowym, para młoda staje przed nie lada wyzwaniem zorganizowania ślubu. Często muszą oni zmierzyć się z „dobrymi intencjami” członków rodziny, którzy czasem zbyt intensywnie chcą włączyć się w ten proces, narzucając nierzadko młodym swoją wolę. Sprostanie takim sytuacjom i „dobrym intencjom” członków rodziny może okazać się dość przytłaczające. Największe zgrzyty pojawiają się na linii panna młoda a jej matka (lub przyszła teściowa). Poniżej prezentujemy sześć najważniejszych wskazówek dla przyszłych panien młodych w kwestii obchodzenia się ze swoimi mamami i teściowym.

  1. Przydziel każdej z nich pracę związaną z organizacją ślubu, w której może się zrealizować. Z pewnością poczują się ważne i docenione, co poprawi wasze relacje.
  2. Twoja mama może czuć się nieswojo w sytuacji, gdy stajesz się całkowicie niezależna i nie potrzebujesz już jej pomocy. Postaw się w jej sytuacji. Warto pokazać mamie, że jej zdanie, jak i pomoc jest ci w dalszym ciągu potrzebna.
  3. Podobnie może czuć się twoja teściowa wobec swojego syna. Jeżeli twój partner nie reaguje, to ty powinnaś zadbać o to, by poczuła się ważna i doceniana. Z pewnością zaprocentujesz tym u teściowej.
  4. Pamiętaj, że nie zadowolisz wszystkich pod każdym względem. Obstawaj przy swoim, gdy sprawa jest naprawdę ważna. Jednak jeżeli mamie/teściowej zależy nad czymś, pomyśl czy jest to tak istotne dla Ciebie, czy też możesz pójść na kompromis.
  5. Pamiętaj, że ślub to nie żadne zawody, w których musisz wypaść jak najlepiej. Traktuj to święto jako okazję do wzmocnienia rodzinnych więzi.
  6. Po ślubie (lub w trakcie wesela) podziękuj mamie i teściowej za ich miłość, obecność i pomoc. Drobny upominek z pewnością pozytywnie ich zaskoczy, tak że poczują się kochane i docenione.

Kierując się powyższymi radami, twoje relacje z bliskimi nie powinny zostać nadszarpnięte w szale weselnej organizacji. Może nawet stanie się tak, że przygotowanie twojego wielkiego dnia sprawi, że staniecie się sobie jeszcze bliższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *