Szalone oświadczyny czyli w jakich dziwnych miejscach, sytuacjach prosić o rękę?

Spread the love

Romantyczna kolacja przy świecach i ta chwila kiedy Pan oświadcza się Pani. Owszem, dobry pomysł ale w gruncie rzeczy „oklepany”. Może jednak pobudzić pokłady kreatywności i przygotować naprawdę ciekawe, oryginalne, wyjątkowe oświadczyny. Wszak prawie 100% mężczyzn którzy się oświadczają mogą coś takiego przygotować tylko raz w życiu, zatem nie ma co się ograniczać, nie ma co powielać schematów większości tylko zrobić coś szalonego, zrobić coś na co nikt wcześniej sobie nie pozwolił. Ciekawe pomysły na niebanalne, najbardziej oryginalne oświadczyny? Gdzie to zrobić?

Wszędzie można się oświadczyć, w praktyce do wyboru do koloru. Celując w te najdziwniejsze na pewno należy wykorzystać mimo wszystko przyrodę, wykorzystać otoczenie natury i zarówno morze, góry, las, łąka to znakomite miejsca na naprawdę oryginalne oświadczyny. Nie mam na myśli tutaj standardu czyli romantyzmu podawanego przez scenarzystów filmowych bo…

nad morzem ale trochę z innej strony. Czyli nie miesiące wakacyjne, nie sceneria z zachodem czy wschodem słońca, a wręcz przeciwnie. Okres jesienny, nadmorski klif, wzburzone morze kilkadziesiąt metrów pod nami. Zabierając w takie miejsce naszą wybrankę na pewno spowodujemy u niej dziwne myślenie: „Po co o takiej porze roku zabiera mnie w takie miejsce, to niebezpieczne”. Ale przecież kiedy dojdzie do oświadczyn w takim miejscu, kobieta zapomni o tle, poczuje się bezpiecznie, a i będzie dumna z faktu, że może pochwalić się przed przyjaciółkami niebanalnymi oświadczynami.

w górach? Może się wydawać tradycyjnie, banalnie. Jednak mimo wszystko jest zgoła odwrotnie, szczególnie że nie mówimy tu u górach gdzie wejście na szczyt zajmuje 30 minut. Piesza wycieczka w góry, w plecaku przygotowany „surowy ekwipunek” na tę chwilę i na jednym z najwyższych szczytów, gdzie znajdują się tylko ona i on. Zmęczeni wspinaczką, marzący o odpoczynku, z głową w chmurach..znakomity pomysł, aż genialny w swojej prostocie.

Skoro już jesteśmy w chmurach ale w mieście to raczej na górę się nie wdrapiemy. Dlatego istnieją inne możliwości. Nielegalne wejście na dach wieżowca i przygotowanie tam oświadczyn? 99,9% Pań będzie zachwyconych takim rozwiązaniem. Przepiękna panorama miasta, wiatr we włosach, a i kiedy przygotujemy na tę chwilę, oprócz naturalnie pierścionka zaręczynowego, samodzielnie skromną kolację (żadnych świec, stołów z białym obrusem) to na pewno zapiszemy ten moment na zawsze.

Można także zorganizować przelot balonem i na odpowiedniej wysokości wykrzyczeć swojej lubej oświadczyny. Ale tutaj mała uwaga, jeżeli ktokolwiek cierpi na lęk wysokości, ma problemy z błędnikiem na wysokościach to odradzamy bo skutek może być odwrotny od zamierzonego i film romantyczny szybko zamieni się w dramat.

Zanim całkowicie zejdziemy na ziemię zostańmy chwilę w maszynach latających. Samolot to wyjątkowe miejsce na oświadczyny ale wymagający od mężczyzny dość pokaźnych działań. Bo nie mowa tutaj o zaręczynach fotel w fotel, a takich z pomocą personelu pokładowego. Na wysokości przelotowej pilot podaje specjalny wcześniej przygotowany komunikat dla naszej wybranki. Kto przeżył, był świadkiem takich oświadczyn – ręka do góry.

Dość już latania w chmurach, wiele osób po prostu nie będzie miało takich możliwości o jakich napisano powyżej. Dlatego może trochę adrenaliny bliżej ziemi? Sporty ekstremalne? Proszę bardzo, popularne i niedrogie skoki bungee to ciekawe rozwiązanie odnośnie oświadczyn. Wymaga jednak sporej odwagi i to nie tylko od przyszłej panny młodej, bo jak doskonale wiadomo i panowie mają problem ze zdecydowaniem się na skok na bungee.

Miasto i jego sceneria, a dokładniej gry miejskie. Tak moi drodzy, gry miejskie stają się coraz bardziej popularne i może warto zaangażować kobietę w ramach naszych oświadczyn by również się trochę postarała. Czyli kilka zagadek do rozwiązania, poszukiwanie kolejnych poszlak na mieście. Uwaga, nie napiszę dokładniej scenariusza takich oświadczyn ale warto wykorzystać wszystko co gwarantuje nasze miasta, zaangażować znajomych, przygotować w miarę proste ale i oryginalne zagadki, działania, tak aby nasza wybranka trafiła ostatecznie w miejsce gdzie będzie można zapytać się o rękę.

W podobnym klimacie, podobnym tonie będą wyglądały oświadczyny w miejscu o nazwie Escape Room. Co lepsze, tutaj, mimo iż organizujemy wszystko, musimy wspólnie z kobietą działać by wydostać się z konkretnego pomieszczenia. A jak już uda nam się wyjść to będzie czekać nagroda, czyli pierścionek zaręczynowy. Zatem z jednej strony doskonała zabawa, wspólne, partnerskie działanie, z drugiej doprowadzenie do celu głównego czyli oświadczyn.

Dziwnych miejsc czy też oryginalnych jest cała masa. Można praktycznie pisać, pisać i pisać. Wyżej wskazane to tylko kilka ciekawszych pomysłów do tego aby odejść od banalnych schematów praktykowanych przez większość Panów. Oczywiście nie negujemy tradycyjnego podejścia do oświadczyn, to jednak gwarantujemy, że warto choć trochę wytężyć szare komórki i zrobić coś naprawdę innego, wyróżnić się w tłumie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *