Spread the love

Do ślubu coraz bliżej… Wybraliście już salę, zespół, obrączki ślubne oraz stroje, w jakich wystąpicie… I nadchodzi moment, gdy należy skupić się już na detalach. Jednym z nich jest wybór kwiatów, jakie przyozdobią tą niezapomnianą uroczystość. Kwestia kwiatów jest sprawą bardzo istotną dla przyszłych panien młodych, panowie traktują ją raczej marginalnie. Co prawda w tradycji utarło się, że bukiet przyszłej panny młodej powinien być wybrany przez jej przyszłego małżonka, jest jednak małe, lecz bardzo istotne „ale”. Zwyczaj ten jest bezdyskusyjnie romantyczny ale jeszcze bardziej ryzykowny. Obecnie chyba żadna panna młoda nie zdała by się na wybór pana młodego w tej kwestii. Chcemy, aby uroczystość była dopracowana do perfekcji, stąd zazwyczaj kwiaty panny młodej idą w parze z kolorystyką kwiatów ozdabiających salę weselną. Lepiej więc być detalistką i samodzielnie dopilnować ślubne oprawy kwiatowej.

Coraz bardziej popularne staje się przyozdabianie uroczystości polnymi kwiatami. Sprzyja temu organizacja ślubu w miesiącach letnich, gdzie łąki i pola obfitują w najprzeróżniejsze kwiaty. Dodatkowym bodźcem dla takich ozdób są ceny proponowane przez kwiaciarnie czy firmy zajmujące się organizacją przyjęć weselnych. Decydując się na kwiaty polne możemy zarówno zaoszczędzić nieco, jak i zaskoczyć gości nietypowym rozwiązaniem, rezygnując z wiejących nudą, tradycyjnych bukietów oferowanych przez kwiaciarnie.

Przygotowanie samodzielnie bukietów z świeżo zerwanych kwiatów polnych przysporzy nam niebywałej satysfakcji, a także świetnej zabawy, jeżeli zaangażujemy do tego przyjaciół.
Łąki i pola obfitują w rozmaite kwiaty: słoneczniki, nagietki, margaretki, łubin, piwonie czy żmijowiec w kolorze fioletu. Mamy szerokie pole do popisy pod względem doboru kwiatów i kolorystyki.

Są jednak kwiaty, których należy się wystrzegać. Ze względu na doniosłość i elegancję uroczystości należy unikać kwiatów, których pyłki mogłyby być trudne do sprania. Należy więc zrezygnować z niektórych gatunków tulipanów czy mleczy.

Decydując się na rośliny prosto z łąk i pól sprawimy, że uroczystość nabierze niebywale romantycznego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *