Wybór auta na wesele

Spread the love

Wybór odpowiedniego samochodu na wesele na pewno staje się problematyczny. Wiele par po prostu oponuje za konkretną opcją, wybiera sobie konkretną markę i uważa, że to w zupełności wystarczy. Ale prawda jest zupełnie inna. Należy bardzo starannie podchodzić do tego elementu ślubnego. Praktycznie tak jak nad każdym innym detalem będziemy się dokładniej zastanawiać, tak i w przypadku samochodów ślubnych warto analizować liczne sytuacje, brać pod uwagę różne scenariusze aby po prostu wszystko odbyło się bez wypadków, bez stresujących zachowań. Najwyższa wygoda i komfort musi być zapewniony.

Wynajęcie auta na wesele czy pożyczenie od znajomych?

Odwieczny dylemat par młodych, szczególnie tych które liczą każdy grosz związany z organizacją imprezy weselnej. Jeżeli młodzi nie mają większych wymagań, nie przykładają większej wagi do tego jaki pojazd zawiezie ich do ślubu, to wystarczy poprosić kogoś z rodziny lub znajomych o wynajęcie samochodu. Jeżeli jednak sprawa przyjazdu pod kościół, sale weselną jest traktowana bardzo poważnie to nie ma wyjścia, należy skierować się w stronę firm wynajmujących auto na wesele. I tutaj można rzecz, zaczynają się kolejne schody.

Zabytek, oldskul, a może przepych?

Wypożyczalnie aut weselnych proponują naprawdę rozmaite rozwiązania, gwarantują szeroki wybór samochodów, zgodnie z preferencjami klientów. Trzeba zatem sobie jednoznacznie odpowiedzieć co najbardziej nas kręci, o jakim samochodzie marzyliśmy. Można wybierać choćby z pojazdów stricte zabytkowych, często istnieje możliwość wynajmu samochodów pamiętających czasy przedwojenne. W ofercie znajdują się również samochody w klimacie oldskulu czyli amerykańskie krążowniki szos z lat 50, 60 i 70tych, jak również polskie klasyki czyli „mały Fiat”, Syrenka czy Warszawa. Kto myśli nowocześnie może zagwarantować sobie maksymalny komfort, wysoki standard. Ekskluzywne limuzyny, najnowocześniejsze model renomowanych marek motoryzacyjnych. Decydując się na konkretny model samochodu nie wolno jednak zapominać o sprawach praktycznych. Bo to co się będzie ładnie prezentowało, wzbudzi zachwyt gości nie zawsze będzie dawało komfort. Należy sprawdzić dokładnie ilość miejsca w takim samochodzie, należy dowiedzieć się dokładnie co jest na jego wyposażeniu. Nawet krótka, kilkuminutowa przejażdżka niekomfortowym autem może wdać się we znaki.

Przystrojenie samochodu

Samochody do ślubu są przystrojone i dlatego warto o tym pamiętać już na wstępie. Kiedy pożyczamy auto od znajomych to logicznym jest, że strojenie zostanie wykonane osobiście. Jeżeli jednak samochód będzie wynajęty to koniecznie należy na etapie umawiania szczegółów, podpisywania umowy dowiedzieć się czy dostarczający pojazd zapewnia odpowiednie przystrojenie czy też samodzielnie trzeba będzie zajmować się tematem.

Ile kosztuje auto na ślub?

Nie podam jednoznacznie odpowiedzi na tak postawione pytanie gdyż całkowity koszt jest uzależniony od wielu wytycznych. Jakie to wypadkowe wpływają na końcową cenę, z czym się należy liczyć kiedy przyjdzie wynajmować samochód na wesele?
Rodzaj samochodu, jego marka. Standardowe pojazdy, współczesne marki nie będą kosztowały zbyt wiele. Cena wynajęcia wzrasta automatycznie kiedy chce się wynajmować auto klasyczne, liczące sobie wiele dekad czy też najnowocześniejsze, wyposażone w liczne luksusy. Naturalnie koszty są zmienne kiedy mowa o czasie na jaki zostanie wynajęty taki samochód, kiedy ustalony zostanie dokładnie kilometraż do wykonania. Wynajmując samochód na ślub należy pamiętać choćby o tym, że w naszym mieście może nie być w ofercie konkretnych modeli. Dlatego zamawianie ich z innego miasta będzie dodatkowym kosztem, szczególnie kiedy mowa o starych pojazdach gdyż ich dostarczenie odbywa się w większości przypadku na lawetach.

2 Comments

  1. 2 sierpnia 2016 at 14:29

    U nas klienci decydują się na nowoczesne auta bo takie głównie oferujemy. Nie mniej z roku na rok zauważamy coraz większe zainteresowanie na nowe i wygodne auta na ślub. Być może jest to związane z kosztami, bo faktem jest, że auta zabytkowe potrafią kosztować nawet kilka razy więcej.


  2. 9 sierpnia 2016 at 15:19

    Myślę, że eleganckie lub takie z minionych dekad to moi faworyci, ale nie zafiksowałabym się na tym konkretnym punkcie, w końcu wiele detali ma większe znaczenie niż transport, więc wolałabym dołożyć np. do sukni niż samochodu, grunt by nie wyglądał jak “typowy, polski powóz ślubny”, a będzie dobrze 😀


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *